Řemeslné a dokončovací práce

Prodej každé nemovitosti je jiný. Netušila jsem to, dokud jsem tuhle práci nezačala dělat. Přece nafotím, vložím inzerci, po prohlídce zarezervuji a kupní smlouvu zajistí právník. Co na tom? To snad zvládne každý. V případě prodeje chaty v Lovčičkách ale měla majitelka trochu jinou situaci. Zajistit tento základní servis nestačilo, ale vše se dá vyřešit.

Majitelka zadala prodej realitní kanceláři z toho důvodu, že její bydliště bylo vzdáleno od chaty  skoro 50km a jezdit na prohlídky s malými dětmi, nebo zajišťovat jejich hlídání, bylo náročné. Klíče od chaty jsem si převzala v době, kdy končila pomalu zima a sluníčko rozpouštělo poslední zbytky sněhu. Prohlídky probíhaly podle plánu a chata čekala na toho, kdo ocení její krásu a zamiluje se do ní na první pohled. A dočkala se brzo. Paní, která přišla na prohlídku se svou dcerou, byly tak unešené, že rovnou z prohlídky paní telefonovala svému synovi na Nový Zéland, aby mu zprostředkovala videoprohlídku chaty hned. Po odsouhlasení syna i dcery jsme se rovnou domluvily na rezervaci. Paní však měla jednu podmínku a to dokončit nové rozvody elektřiny. Majitelka neznala nikoho, kdo by se o tohle postaral, vzala jsem to tedy do vlastních rukou, nakoupila materiál, zajistila oborníka, který zapojil elektřinu a elektroskříň zabudoval do sádrokartonového obložení.

Práce se povedla a po všech dalších formálních úkonech nastal den D, předání nemovitosti. Majitelka měla ještě jedno přání. Z časových důvodů nestíhala připravit chatu k předání. Přijela jsem tedy na chatu asi o dvě hodiny dřív, abych chatu náležitě „napucovala“,  umyla ledničku, mrazák, vymetla pavučiny a umyla podlahu, aby byla prodávající v klidu a kupující se mohla hned zabydlet. Bylo to velmi příjemné přátelské setkání. Dodnes jsou obě strany v kontaktu a občas zajede bývalá majitelka na chatu dát si kávu, popovídat si a „zkontrolovat“ jak se chatě daří. Jsou spokojené obě dvě, a to je pro mě ta nejlepší odměna. Prodej se šťastným příběhem.

Sdílejte tento příspěvek

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart