Proč prodat nemovitost právě se mnou

Poznejte, jakým způsobem přistupuji k prodeji vaší nemovitosti.

Především vypracuji pro prodávajícího Srovnávací tržní analýzu, která pomůže nastavit nabízenou prodejní cenu tak, aby byla reálná v daném čase a daném místě. Je dáno, že skutečnou prodejní cenu bohužel neurčuje ani prodávající, ani makléř, ale samotný trh.

Poté je potřeba nemovitost přichystat k focení, či filmování. Jde o úpravy nemovitosti tak, aby byla odosobněna a pokud je třeba, provádím homestaging. Takto upravené a následně nafocené interiéry jsou přitažlivější pro zájemce a zvyšují jejich cenu o 10-20%. Zájemce o prohlídku si prověřuji a zjišťuji jejich bonitu, abych vyloučila zájemce, pro které nemovitost není určena, nebo na ni finančně nedosáhnou.

Šetřím tím čas všem účastněným stranám. Pokud se ze zájemce stává skutečný kupec, uzavíráme rezervační smlouvu a kupec hradí rezervační zálohu.  V dalších krocích vstupuje do prodejní transakce firemní právník, který vypracuje návrh kupní smlouvy a smlouvy o úschově, zabezpečuje finanční úschovu a vklad na katastr nemovitostí. Následuje předání nemovitosti, u které jsem přítomna, zajišťuji přepis energií a podání podkladů na finančním úřadě ohledně přiznání daně z nabytí nemovitých věcí.

Takto jenom ve zkratce, jelikož některý prodej s sebou nese více starostí, např. některé nemovitosti jsou zatíženy věcnými břemeny, některé potřebují zlegalizovat černé stavby, zajistit průkaz energetické náročnosti atd.

V neposlední řadě doporučuji a zprostředkuji inspekci nemovitosti, kdy certifikovaný inspektor po prozkoumání nemovitosti zpracuje technický průkaz, který chrání prodejce v případě uplatnění nároku kupujícího na náhradu skrytých vad nemovitosti, kterou může  požadovat ve lhůtě do 5 let od nabytí vlastnického práva.

Není toho málo, že? A na vás zbudou „jenom“ podpisy.

Každá prodávaná nemovitost si zaslouží přípravu tak, aby se stala atraktivní pro co největší počet zájemců. Jednoduše řečeno, čím více zájemců o koupi nemovitosti, tím větší pravděpodobnost, že nemovitost najde svého kupce. Proto před vlastním focením byt upravuji tak, aby na fotografiích působil upraveně, pozitivně a přitažlivě.

Této přípravě se říká homestaging a jeho cílem  je, kromě odosobnění bytu, vhodně vybranými sladěnými dekoračními prostředky vykouzlit příjemný prostor k bydlení, který upoutá na fotografiích. Ne každý byt potřebuje tuto úpravu, někdy stačí odstranit osobní věci, někdy je potřeba rozsáhlejších změn, včetně dovozu nábytku. Poté může nastat další fáze, kterou je fotografování, či filmování.

Vše provedu po konzultaci s vámi, po vašem odsouhlasení a na vlastní náklady. Vy jako majitelé nemovitosti s touto činností nemáte žádné starosti.

Podívejte se na ukázku bytu „před“ a „po“ provedení profesionálního homestagingu.

Vaše nemovitost bude v nabídce skutečně vidět. Inzeruji na 13 realitních serverech. Vybrané nemovitosti propaguji rovněž v tištěné inzerci.

Mým cílem není Váš byt prodat co nejrychleji za nízkou cenu. Raději věnuji svůj čas a úsilí tomu, abyste za svoji nemovitosti dostali vždy co nejvíce.

Pro kvalitní inzerci Vaší nemovitosti zpracuji půdorys i 3D plánek. Kupující tak získají lepší představu o rozložení místností, apod.

Vaši nemovitost profesionálně nafotím tak, aby mezi nabízenými nemovitostmi co nejvíce vynikla. První dojem je nenahraditelný.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart